LIEČIVÉ KAMENE

 

 

V dávnych dobách si mnohé národy drahokamy spájali s liečením a s magickými schopnosťami, amulety na ochranu pred chorobami a zlými mocnosťami. Každá hmota má svoju energiu a svoje vibrácie. Ľudia ,zvieratá, rastliny, kamene, farby kmitajú svojou individuálnou energiu a ovplyvňujú tak  vibrácie svojho okolia. Príslušníci mnohých národov nosia kamienky ako amulety na ochranu pred ochorením a pred zlými mocnosťami aj v súčasnej dobe.

Pri nosení a liečení ušľachtilými kameňmi si musíme uvedomiť, že nám pomáha v nich uložená a vyžarujúca Božia sila, alebo univerzum. Amulety, či talizmany z kamienkov majú ochrannú funkciu, napríklad pred čiernou mágiou, alebo urieknutím. Pravda, kamienkom treba veriť. Nosíme ich ako prívesky alebo tzv. osobné kamene. Tie máme vždy pri sebe a v prípade potreby ich uchopíme do dlane. Obdaria nás jemnou vibráciou a dodajú silu. Odborníci lytoterapeuti vedia príslušnými kameňmi aj liečiť.

Či už tak, že ich kladú na problematické miesta alebo na príslušné čakry. Kamienky

sú účinné aj pri rôznych meditáciách.

Kamienky sú pre mňa  srdcovou záležitosťou aj keď sa veľa ešte o nich musím učiť a skúšať nové možnosti. Mala som zaujímavý sen kde ma nabádali, aby som si zaobstarala Malachit, Jaspis. Pri meditácii mi bol odporúčaný Ultramarín, aby som mohla vidieť krásu hviezd a ísť hlbšie do meditácii. No nikde som nemohla kúpiť tento kamienok, lebo ho nepoznali. Klient, ktorému som vykladala karty odchádzal práve

do Prahy a pýtal sa ma čo mi je dlžný a ja som ho poprosila ,aby mi z Prahy poslal tento kameň ,pretože na Slovensku ho neviem zohnať.

 

Aké bolo jeho ale aj moje prekvapenie, keď mi chodili emaily od neho kde písal ,že taký kameň v celej Prahe nevie nájsť ,ale ako sa jeho vedomosti rozširovali tým ,že môj Ultramarín hľadal, bolo to zaujímavé čítať. Postupne sa z neho stával dobrý znalec kamienkov aj si nakúpil a skúšal s nimi pracovať. A pýtal sa či skutočne

existuje taký kamienok ,keď o ňom nik nepočul a nik o ňom nevie. Ale ja som tvrdila ,že to musí byť veď mi to v meditácii bolo  povedané. Až  údajne v poslednej predajni mu prezradili ,že to čo hľadá je vlastne LAPIS LAZULI a Ultramarín je prášok z neho.
Postupne som si prikupovala kamienky a skúšala som s nimi šamanovať, funguje to, úžasne.

 

Pri  prvom kontakte  s Malachitom som mala pocit ,že taký kameň som už držala v rukách a pri tom logicky viem ,že nie. Snáď v minulom živote som bola spätá s kamienkami a vracajú sa mi  v podvedomí spomienky?

 

Kamienky ktoré sa používajú k liečebným procesom je potrebné očisťovať, pretože preberajú pri liečbe tie negatívne energie a ak by sa nedodržal správny očistný proces čo kamienok vytiahne mohlo ba sa znovu vrátiť späť. Nepodceňujte správne očisťovanie vašich kamienkov. Kamienky sa očisťujú ,ale aj dobíjajú energiou. Sú to procesy pre nevyhnutný správny postup pri liečení kamienkami. Očista kamienkov vodou pod tečúcou vodou u niektorých kamienkov pár minút ale u niektorých aj hodiny, vtedy je najlepšie dať do potoka do tečúcej  vody.

 

Nabíjanie kamienkov mesačným svetlom najlepšie cez spln alebo 2-3dni aj pred splnom. Nabíjanie kamienkov slnečnou energiou najlepšie rannými lúčmi slnka... Neodporúčam denné slnečné lúče sú veľmi silné. Niektoré  kamienky potrebujú dobiť sa v prírodnej čistej soli.


Kamienky pôsobia harmonizujúc o v príbytkoch Ametyst,Kryštál, ale i iné. Položené pri počítači  absorbujú škodlivé žiarenie. Na pracovnom stole by mali byť kamienky ,ktoré podnecujú tvorivú činnosť a koncentráciu. Do spálne si dávať len tie kamienky ,ktoré chránia a upokojujú, tie ktoré zvyšujú aktivitu tam radšej nedávať. Pri nosení kamienkov tiež pozor ak máte  kamienok na aktivitu nenechávajte si ju na tele v noci.

Do budúcna pripravím podrobenejšie  informácie o skúsenostiach s kamienkami, aby som vám umožnila vyskúšať ich silu. zoznam liečivých kameňov